Witaj Obywatelu!

Budynek Urzędu Skarbowego w Biłgoraju.

Urząd Skarbowy w Biłgoraju

        Witaj  na blogu mieszkamwpolsce.com. Postanowiłem założyć go z tej niezwykłej okazji, że od 31 lat mieszkam właśnie w Polsce. Być może dlatego, że lubię trudne wyzwania a być może dlatego, że właśnie tutaj się urodziłem i nigdy nie zadbałem o to, aby to zmienić. Do czasu nie przeszkadzał mi aż tak bardzo fakt, że w kraju tym nigdy nie było demokracji. Miałem nadzieje, że kiedyś powoli do niej dojdziemy. Niestety coraz bardziej wygląda na to, że zbliża się po prostu skrajny totalitaryzm. O przypadku znęcania się nad moją postacią przez nie zgodne z konstytucją RP, Kartą Praw Osób Niepełnosprawnych czy Powszechną Deklaracją Praw Człowieka działania Naczelnika Urzędu Skarbowego w Biłgoraju, przeczytałaś (-eś) pewnie w Gazecie Wyborczej, Kurierze Lubelskim lub innej prasie..

Kiedy przychodzi nowa władza na górze, zmienia się także ta mniejsza władza na dole. W moim mieście (Biłgoraj), zmienił się także Naczelnik Urzędu Skarbowego. Chcą zmieniać, niech zmieniają… ale czy nikt nie bada kompetencji nowego kandydata na tak ważne stanowisko? Wydaje mi się że, zdolność wyciągania logicznych wniosków oraz odróżnienia „języka ulicy” od oficjalnej korespondencji urzędowej to absolutne minimum w pracy najważniejszej osoby w Urzędzie Skarbowym. Powoływanie się przez Naczelnika US na treści usłyszane z ulicy oraz używanie fraz typu „Niech się cieszy, że żyje” po przeżytej katastrofie drogowej w której zginęły cztery osoby, są na wysokim poziomie bezczelności i arogancji. Za niezgodne z prawem wypowiedzi Naczelnika US w Biłgoraju otrzymałem tylko przeprosiny od Dyrektora Izby Skarbowej w Lublinie (pobierz). Ja natomiast, za brak informacji na kopercie adresowanej do Urzędu Skarbowego mówiącej, co znajduje się wewnątrz przesyłki, mam zapłacić ponad osiemdziesiąt tysięcy złotych nienależnego podatku, ponieważ urzędnicy twierdzą, że w kopercie którą otrzymali, mogło nie być oświadczenia o chęci skorzystania z „ulgi meldunkowej”.

„Aby skorzystać z ulgi meldunkowej, wystarczy, że podatnik napisze pismo zaadresowane do naczelnika urzędu skarbowego, w którym poinformuje, że korzysta z ulgi, bo w sprzedawanej nieruchomości był zameldowany na pobyt stały przez okres nie krótszy niż 12 miesięcy – wyjaśnia Konrad Zawada, rzecznik prasowy Izby Skarbowej w Krakowie.”

Pan Konrad nie pisał nic o żadnych zapisach na kopercie. O takich zapisach nie mówiła nic także ustawa. Obecnie urzędnicy twierdzą jednak inaczej bo w państwie totalitarnym, nikt im tego nie zabroni! Sprawę skierowałem obecnie do prokuratury, Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych oraz Sądu Administracyjnego, ale czym są owe urzędy w kraju bez demokracji?

Zdaje sobie sprawę z faktu, że dla państwa Polskiego jestem trudnym obywatelem i lepiej gdyby mnie tu nie było. Niestety po przeżytej katastrofie drogowej jako osoba niepełnosprawna utrzymuje się tylko z renty, której część zabiera mi komornik Urzędu Skarbowego. Nic nie daje, a jeszcze zabieram za darmo od Państwa 4 stówy miesiąc w miesiąc. Nie powinienem być kulą u nogi dla „rozwijającego się kraju” dlatego postanowiłem, że razem w Witkiem polecę do Londynu (teledysk poniżej). Ty jeśli wolisz klasykę kliknij tutaj i jeszcze raz zaśpiewaj o tym, że też mieszkasz w Polsce. Tym razem zastanów się jednak co zrobisz z tym, że jeszcze tu mieszkasz, zanim będzie za późno, tak jak u mnie!